Padidėjęs plaukuotumas – kalta liga ar genetika?

0
P

VISUOMENĖS STANDARTAI

Visuomenėje nusistovėję išvaizdos standartai neretai moteris  įspraudžia į rėmus – atrodyti kitaip nei priimta,  tolygu nepritapti. “Didesnis kūno plaukuotumas kultūriškai neretai yra siejamas su vyriškumu – tiek berniuko želianti barzda simbolizuoja apie jo tapimą vyru, tiek plaukuotos kojos, rankos, nugara ar kitos kūno vietos dažniausiai priskiriamos prie vyrams būdingos išvaizdos. Moterys, turinčios padidėjusį plaukuotumą, neretai patiria sunkumų atitikti visuomenės standartus, dėl ko jaučia nusivylimą, nepasitikėjimą savimi, nerimą, diskomfortą dėl savo kūno. O tai, kad kūno plaukelius tenka šalinti dažnai, tai gali tapti kasdieniniu diskomfortu, dar labiau varginti”, – pasakoja Altamedica klinikos medicinos psichologė Evelina Jokubkienė.

Altaderma klinikoje naudojamas naujos kartos, saugus diodinis lazeris „MeDioStar Monolith“– Altaderma

KALTA NE TIK GENETIKA

Ir nors dažna moteris dėl padidėjusio plaukuotumo linkusi kaltinti tik genetiką, gydytoja – suaugusiųjų endokrinologė Diana Šimonienė sako, kad jį lemia ir ligos: “ Yra kelios pagrindinės priežastys: kiaušidžių disfunkcija, kuomet gaminama per daug aktyviojo testosterono. Tokia būklė vadinama hiperandrogenizmu. Kita nereta priežastis gali būti antinksčių patologija, nes už androgenų gamybą atsakingi ir antinksčiai. Gali būti ir keletas ligų, susijusių su padidėjusiu plaukuotumu, pvz. kortizolio perteklius, vadinamas hiperkorticizmas ar retesnės, įgimtos ligos. Neretai padidėjęs plaukuotumas, dar vadinamas hirsutizmu, nustatomas kartu su mėnesinių sutrikimu. Sutrikusi skydliaukės veikla paprastai neturi įtakos plaukuotumui. Dažniausia hirsutizmo priežastis yra genetika ar individualios savybės, o ne sutrikimas.“ Vis dėlto gydytoja D. Šimokienė pabrėžia, kad hirsutizmo priežastis gali nustatyti tik detalus hormoninis ištyrimas.

KOVAI SU NEPAGEIDAUJAMAIS PLAUKELIAIS - LAZERIS

Vis dėlto šiuolaikiniame pasaulyje yra daugybė būdų ir priemonių, kaip kovoti su nepageidaujamais plaukeliais įvairiose kūno vietose. Tačiau ne visos jos veiksmingos. Skutimas peiliukais, depiliaciniai kremai – tik trumpalaikis sprendimas, o depiliacijos vašku ar cukrumi – skaudi, odą dirginanti procedūra. Vis dėl to nuolatinę kovą gali palengvinti plaukelių pašalinimas lazeriu.

Altaderma klinikoje naudojamas naujos kartos, saugus diodinis lazeris „MeDioStar Monolith“. Lazeris skleisdamas didelio galingumo šviesos energiją sunaikina plaukelį augimo stadijoje. Procedūros metu lazerio šviesa prasiskverbia į odą kelis milimetrus, taip pasiekdama ir sunaikindama plaukelių folikulus, kuriuose yra melanino. Melaninas ugeria lazerio šviesą, todėl nėra pažeidžiami aplinkiniai audiniai. Absorbuojama šviesa virsta šiluma ir užkerta kelią tolesniam plaukelių augimui.

Lazerio „Asclepion“ plaukelių šalinimo technologijoje naudojamas galingas odą vėsinantis elementas, kuris prieš pat šviesos impulsą atvėsina paviršinį odos sluoksnį, todėl procedūra yra neskausminga ir lieka tik menka nepageidaujamų reiškinių tikimybė.

Procedūros, atsižvelgiant į kiekvieną atvejį individualiai, kartojamos kas 4-6 savaites, kol pasiekiamas reikiamas rezultatas. 

REKOMENDACIJOS

Prieš procedūrą:

  • 4 savaites prieš procedūrą neatlikite celiulito gydymo procedūrų.
  • 4-6 savaites prieš procedūrą nešalinkite plaukų pincetu, vašku ar elektriniu epiliatoriumi.
  • 1 savaitę prieš procedūrą nesilankykite soliariume, nesidenginkite saulėje.
  • Dieną prieš procedūros atlikimą nuskuskite plaukelius planuojamame gydyti plote.
  • Procedūros dieną netepkite kremo, nenaudokite dezodoranto planuojamoje gydyti zonoje.

Po procedūros:

  • 1 savaitę po procedūros venkite tiesioginių saulės spindulių ir nesideginkite soliariume. Jeigu praleidžiate daug laiko lauke, naudokite SPF kremą.
  • Jei pastebėjote odos sudirgimą ar kitas nepageidaujamas odos reakcijas, susisiekite su Jus gydančiu specialistu.

Komentuoti

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Darbo valandos:

Pirm - Penkt – 8:00 - 19:00