Odos ir plaukų būklės ištyrimo programa

oda ir plaukai
0
S

KODĖL VERTA ATLIKTI ODOS IR PLAUKŲ BŪKLĖS NUSTATYMO KRAUJO TYRIMUS ?

Altaderma estetinės medicinos specialistai pasakoja, kad svarbu į organizmo siunčiamus signalus atkreipti dėmesį ir tikrinti jį profilaktiškai, o  esant kai kuriems organizmo pokyčiams imtis priemonių. Norint turėti gražius ir sveikus plaukus, bei skaisčią, švytinčią odą svarbu stebėti įvairius organizmo rodiklius, matomus atlikus kraujo tyrimus, nes gaunami rezultatai gali padėti nusakyti problemos atsiradimą.

AR SKYDLIAUKĖ GALI PAVEIKTI ODOS BŪKLĘ?

Skydliaukės hormonai vaidina ypač svarbų vaidmenį mūsų išoriškame grožyje. Jeigu skydliaukė gamina per daug arba per mažai hormonų, gali pakisti odos splava, atsirasti odos sausumas, vykti dehidratacija. Dažnai prasideda ir nesuvaldomas spuogų kilimas, nes vyksta stiprus serumo išsiskyrimas, kuris užkemša odą ir poras. 

Jeigu organizme trūksta geležies, tuomet yra tikimybė, kad plaukai ims slinkti “kuokštais”– Altaderma

KOKIE VITAMINAI REIKALINGI PLAUKŲ IR ODOS GROŽIUI PALAIKYTI?

Cinkas ir selenas patys svarbiausi mikroelementai plaukų grožiui. Šių elementų reikiamas kiekis organizme skatina plaukų augimą, aktyvina plauko folikulą. Cinkas pasižymi raminančiomis ir džiovinančiomis spuogus savybėmis, todėl labai sėkmingai taikomas gydant spuogelius. Jeigu vargina sausėjantys ar slenkantys plaukai, šerpetojanti, pavargusi oda, spuogai, lūžinėjantys nagai – gali būti, kad organizmui trūksta šio elemento. Selenas – ne tik stiprus antioksidantas, apsaugantis mūsų ląsteles nuo priešlaikinio senėjimo, bet ir grožio mineralas, kuris stimuliuoja kolageno sintezę ir taip suteikia elastingumo odai ir kraujagyslių sienelėms.

Kalbant apie plaukų sveikatą, svarbų vaidmenį kartu su cinku ir selenu atlieka biotinas. Biotinas dar vadinamas vitaminu H (kartais siejamas su vokišku žodžiu „Haar“, reiškiančiu „plaukai“). Šis vitaminas padeda maitinti plaukų folikulus, palaiko plaukų struktūrą ir padeda išvengti plaukų lūžinėjimo bei slinkimo. 

Ir svarbiausia, jeigu organizme trūksta geležies, tuomet yra tikimybė, kad plaukai ims slinkti “kuokštais”. Dažnai esant geležies trūkumui pajuoduoja paakiai, ar net atsiranda matomos paviršutinės kraujagyslės veido zonoje. 

Taip pat svarbu paminėti, kad vitamino D kiekį kraujyje rekomenduojama stebėti visuomet, ir atlikti tyrimus bent du kartus per metus. Kaip žinia, vitaminas D padeda palaikyti ne tik stiprų imunitetą, bet ir stiprius plaukus. Jo trūkumas gali būti matomas odoje ir plaukuose. Dažniausiai vitamino D stoką išduoda papilkėjęs veidas.

AR HORMONŲ POKYČIAI DARO ĮTAKĄ ODOS IR PLAUKŲ BŪKLEI?

Specialistai pabrėžia, kad hormonų kiekis tiesiogiai veikia mūsų odos ir plaukų būklę. Ir įvardina du pagrindinius hormonus, kuriuos reikėtų stebėti: kortizolis – tai streso hormonas, kurio kiekis organizme gaminasi esant dideliam stresui. Per didelis išskiriamo kortizolio kiekis gali prislopinti odos regeneracijos procesus – suletėja regeneracija, ląstelės nebeturi vietos ir pajėgumo keltis į viršų. Lėtėjant regeneracijai raginis sluoksnis ima storėti , dėl šios priežasties odos reljefas atrodo nelygus, poros vizualiai didėja ir gilėja, atsiranda raukšlelės, oda gali pradėti pleiskanoti, tapti jautri.; testosteronas – vyriškas hormonas, kurio didelis kiekis organizme gali iššaukti padidintą prakaitavimą, plaukuotumą. Esant padidėjusiam prakaitavimui susidaro hidrolipidinė plėvelė – išorinis odos sluoksnis, saugantis nuo įvairių dirgiklių bei sulaikantis drėgmę odoje. Šaltuoju metu hidrolipidinė plėvelė pažeidžiama, todėl sutrinka odos drėgmės balansas, ji praranda natūralų atsparumą aplinkos veiksniams. Visa tai gali paskatinti aknės atsiradimą: prakaituojant išsiskiria papildomas serumas, kuris sudaro plėvelę, tuomet oda nekvepuoja ir negali vykti odos regeneracija. 

Vitamino D kiekį kraujyje rekomenduojama stebėti visuomet, ir atlikti tyrimus bent du kartus per metus.– Altaderma

AR PRASTA KEPENŲ VEIKLA GALI ATSISPINDĖTI IŠVAIZDOJE?

Jeigu mūsų kepenys sveikos, kasa gamina pakankamai kepenų fermentų, o mūsų žarnyno veikla nesutrikusi – oda, plaukai, nagai yra geros būklės. Jeigu kepenys apkrautos, žarnynas užterštas – oda pradeda išskirti toksinus. Toksinai gali iškelti odos geltonumą, strazdanas, pigmentines dėmes, gali skulelti stipria aknę.

KODĖL VERTA ATLIKTI KRAUJO TYRIMUS?

Grožio specialistas, kosmetologas, gydytojas dermatovenerologas gali gydyti išorinius pakitimus, tačiau, jeigu kepenys bus užterštos, truks mikroelementų, nebus skydliaukės hormonų ir kitų hormonų balanso, veido oda ir plaukai nebus sveiki ir gražūs. Svarbiausia – bendras organizmo balansas ir prieš lankantis pas grožio specialistą dėl konkrečios ir ilgai išliekančios bėdos pirmiausia, pasitikrinti ir įsitikinti, ar turima problema nekyla dėl organizmo pokyčių.

Komentuoti

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Darbo valandos:

Pirm - Penkt – 8:00 - 19:00