Apie apgamų profilaktiką bei šalinimą

0
K

Kas yra apgamai ir kaip jie atsiranda?

Pirma, reikia atsakyti kas yra apgamai ir kaip jie atsiranda? Apgamas yra gerybinis odos darinys, kuris savyje kaupia melaniną – tamsų odos pigmentą.  Jis gali atsirasti vos gimus ir būti įgimtas arba atsirasti gyvenimo eigoje ir būti įgytas apgamas. Apgamų atsiradimą gali nulemti genetika bei UV spinduliai. Neretai jų pastebimai padaugėja brendimo bei neštumo metu. Įprastai dėl šių odos darinių nereikia nerimauti, tačiau svarbu žinoti, kokie yra jų supiktybėjimo požymiai.

Apgamas yra gerybinis odos darinys, kuris savyje kaupia melaniną – tamsų odos pigmentą.– Altaderma

kokie yra apgamų supiktybėjimo požymiai?

Taigi, kokie yra apgamų supiktybėjimo požymiai? Apgamas gali būti laikomas piktybiniu, jeigu jis turi asimetriškus kraštus,  yra sudarytas iš kelių atspalvių (juodi ir pilki atspalviai), jo skersmuo virš 6 mm. ir didėja (į menesį du kartus). Taip pat požymiais laikomi: niežėjimas bei kraujavimas. Tokiu atveju būtina kreiptis į specialistą apžiūrai ir atlikti biopsiją.

Chirurginio darinių šalinimo privalumai

Jeigu nustatoma, kad apgamas nėra piktybinis, bet kelia diskomfortą arba nėra estetiškas, ar galima jį šalinti? Tokiais atvejais, kai apgamas sukelia nepatogumus ir nuolat yra traumuojamas, pavyzdžiui pažastų ar smakro zonoje, jį rekomenduojama šalinti, nes apgamas gali pradėti kisti. Dėl estetinių priežaščių apgamai taip pat yra šalinami.

Kaip vyksta chirurginis apgamų šalinimas? „Altaderma“ klinikoje odos darinius operuoja gydytoja dermatovenerologė Daiva Gražina Samulėnienė. Nepageidaujamas odos darinys yra išpjaunamas su skalpeliu. Atlikus darinio eksciziją, žaizda susiuvama specialiais siūlais bei uždedamas sterilus tvarstis. Jei yra pageidaujama darinys siunčiamas histologiniam tyrimui. Pakartotino vizito metu, yra pašalinami siūlai ir aptariami histologinio tyrimo rezultatai. Siūlus galima pašalinti ir bet kokioje kitoje gydymo įstaigoje, jeigu nėra sutartas ar būtinas antras vizitas.  

Kokie chirurginio darinių šalinimo privalumai? Išoperavus apgamą chirurginiu būdu užtenka vienos procedūros bei dariniai toje pačioje vietoje nebeatsinaujina. Odos darinį galima išsiųsti histologiniam tyrimui, tuomet yra nustatoma tiksli darinio kilmė – piktybinis ar gėrybinis. Tai itin išsamus tyrimas, po kurio kiti papildomi tyrimai nėra būtini.

Norime priminti, jog laikas nuo laiko apžiūrėkite save. Nepamirškite naudoti apsaugos priemonių nuo saulės (30 spf arba 50 spf). Atsiradus įtartinam apgamuikreipkitės į specialistą. Geriausia prevencija nuo pavojingų apgamų –  profilaktiškai kartą į metus apsilankyti pas gydytoją dermatovenerologą.

Komentuoti

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Darbo valandos:

Pirm - Penkt – 8:00 - 19:00